Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Poznejte svou pleť

ARTISTRY

Tento měsíc Vám Michelle sdělí další důležité informace o potížích s pigmentací pleti.

Jsem nadšená – mám totiž další příležitost pokračovat ve vzdělávání zaměřeném na pleť! Minulý měsíc jsem Vám vysvětlila, jak pracují melanocyty – buňky odpovědné za tvorbu pigmentu v pleti s cílem ji chránit. Tento měsíc Vám přiblížím, jaké vlivy způsobují, že tyto buňky přestanou pracovat správně a vytváří nežádoucí tmavé skvrny a oblasti s nejednotným odstínem pleti.
Přestože melanocyty odpovídají za barvu naší pleti, jejich obranné mechanizmy se spouští širokou škálou vnitřních i vnějších vlivů. Jsou-li buňky aktivovány, vytváří nadměrné množství pigmentu, což má za následek nejednotný tón pleti a tmavé skvrny. Jako prodejci péče o pleť budete schopni doporučovat vhodné výrobky proti těmto potížím pouze v případě, že rozumíte jejich příčinám.

Příčina 1: Vystavení UV záření

Nadměrné vystavení ultrafialovému záření. Je jasné, že malé množství slunečních paprsků je zásadní a nutné pro tvorbu vitaminu D. Každodenní aktivity jako chůze do obchodů nebo posezení venku během oběda jsou ale zcela dostačující. Strávíte-li totiž na slunci příliš dlouhou dobu, začnou melanocyty v rámci ochrany pleti vytvářet melanin, čímž se spustí i tvorba volných radikálů (toto téma si ale necháme na jindy).

Příčina 2: Hormony

Vše, co je příčinou hormonální nerovnováhy, aktivuje zároveň i nadměrnou tvorbu pigmentu melanocyty. K nerovnováze může docházet na základě životní změny (dospívání, těhotenství, menopauzy), léků, nemoci a – hádejte čeho ještě? Stresu! Přílišný stres totiž mění úrovně hormonů v těle, a trvají-li tyto změny příliš dlouho, aktivují se melanocyty.

Příčina 3: Zanícení

Nadměrnou tvorbu pigmentu může způsobovat i jakýkoli typ zanícení pleti. Viníkem může být nevhodná péče o pleť, příliš intenzivní čištění pleti, agresivní chemický peeling, poškození povrchu pleti či nedostatek hydratace a ochrany.
Všechny tyto příčiny mohou vyústit v nejednotné zabarvení pleti a tmavé skvrny. S dostatečným množstvím informací o těchto příčinách budete schopni vysvětlit jak a proč tyto potíže zlepšují vhodné výrobky pro péči a ochranu pleti.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím