ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Poznejte svou pleť

ARTISTRY

Tento měsíc Vám Michelle sdělí další důležité informace o potížích s pigmentací pleti.

Jsem nadšená – mám totiž další příležitost pokračovat ve vzdělávání zaměřeném na pleť! Minulý měsíc jsem Vám vysvětlila, jak pracují melanocyty – buňky odpovědné za tvorbu pigmentu v pleti s cílem ji chránit. Tento měsíc Vám přiblížím, jaké vlivy způsobují, že tyto buňky přestanou pracovat správně a vytváří nežádoucí tmavé skvrny a oblasti s nejednotným odstínem pleti.
Přestože melanocyty odpovídají za barvu naší pleti, jejich obranné mechanizmy se spouští širokou škálou vnitřních i vnějších vlivů. Jsou-li buňky aktivovány, vytváří nadměrné množství pigmentu, což má za následek nejednotný tón pleti a tmavé skvrny. Jako prodejci péče o pleť budete schopni doporučovat vhodné výrobky proti těmto potížím pouze v případě, že rozumíte jejich příčinám.

Příčina 1: Vystavení UV záření

Nadměrné vystavení ultrafialovému záření. Je jasné, že malé množství slunečních paprsků je zásadní a nutné pro tvorbu vitaminu D. Každodenní aktivity jako chůze do obchodů nebo posezení venku během oběda jsou ale zcela dostačující. Strávíte-li totiž na slunci příliš dlouhou dobu, začnou melanocyty v rámci ochrany pleti vytvářet melanin, čímž se spustí i tvorba volných radikálů (toto téma si ale necháme na jindy).

Příčina 2: Hormony

Vše, co je příčinou hormonální nerovnováhy, aktivuje zároveň i nadměrnou tvorbu pigmentu melanocyty. K nerovnováze může docházet na základě životní změny (dospívání, těhotenství, menopauzy), léků, nemoci a – hádejte čeho ještě? Stresu! Přílišný stres totiž mění úrovně hormonů v těle, a trvají-li tyto změny příliš dlouho, aktivují se melanocyty.

Příčina 3: Zanícení

Nadměrnou tvorbu pigmentu může způsobovat i jakýkoli typ zanícení pleti. Viníkem může být nevhodná péče o pleť, příliš intenzivní čištění pleti, agresivní chemický peeling, poškození povrchu pleti či nedostatek hydratace a ochrany.
Všechny tyto příčiny mohou vyústit v nejednotné zabarvení pleti a tmavé skvrny. S dostatečným množstvím informací o těchto příčinách budete schopni vysvětlit jak a proč tyto potíže zlepšují vhodné výrobky pro péči a ochranu pleti.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím