Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Ochranný pigment

ARTISTRY

Tento měsíc Vám Michelle podrobně přiblíží jednu z nejobávanějších potíží pleti, se kterou se potýkáme.

Ti z Vás, kdo mě již znají, dobře vědí, jak moc miluji výrobky značky ARTISTRYTM. Možná již ale netuší, že mé nadšení pramení z mých znalostí o pleti a jejím fungování, a z šíření těchto znalostí k dalším lidem.

Ráda bych proto rozšířila i Vaše vědomosti o péči o pleť a podrobně Vám přiblížila jednu z celosvětově nejrozšířenějších dnešních potíží – nejednotný odstín pleti a tmavé skvrny. Tyto potíže v současnosti patří k těm nejdůležitějším v oblasti boje proti stárnutí – snad ještě více než obavy z vrásek!

Přirozená barva naší pleti pochází z buněk zvaných melanocyty, které produkují pigment, a je zcela ovlivněna našimi geny. Co genetikou ovlivněno není, jsou tmavé skvrny a oblasti s vyšším množstvím pigmentu, které se začnou objevovat v průběhu života. Abychom pochopili, co tyto potíže způsobuje, musíme porozumět chování a funkci buněk produkujících pigment – melanocytů.

Ochránci pleti

Melanocyty se nachází ve svrchní vrstvě pokožky zvané bazální vrstva. Jejich úkolem je chránit buňky v horních vrstvách pleti produkcí pigmentu a jeho ukládáním v pleťových buňkách, a bránit tak jejich poškození.

Pro lepší vizualizaci si představte dovolenou v jižní Francii a dlouhé dny plné odpočinku na pláži. Čím hlubší a tmavší je Vaše opálení, tím intenzivněji musely Vaše melanocyty pracovat, aby ochránily zdravé pleťové buňky. Zajímavé je, že přestože se melanocyty nachází v bazální vrstvě, většina nadbytečného pigmentu je ukládána do horní vrstvy zvané stratum germinativum.

To znamená, že s těmi správnými výrobky péče o pleť lze při zesvětlování tmavých skvrn a nejednotného tónu pleti dosáhnout skvělých výsledků.

Nyní si tento článek přečtěte ještě jednou, abyste lépe pochopili chování buněk vytvářejících pigment ... protože další lekce je za dveřmi!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím