Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Podkladové make-upy: jak na to

ARTISTRY

V první části našeho seriálu o podkladových make-upech ARTISTRYTM se vypořádáme se zmatky kolem tohoto přípravku, abychom Vám pomohli vytvořit dokonalý podklad!

Vytvořit bezchybný podklad, na jehož základě můžete konturovat a zvýraznit své nejhezčí rysy, je snadné! Vše, co potřebujete, jsou ty správné přípravky a trocha znalostí, jak je používat. A to je naším východiskem: v tomto seriálu zaměřeném výhradně na podkladové make-upy ARTISTRY Vám pomůžeme pochopit potřeby Vaší pokožky a pleti, seznámíme Vás s celou řadou dostupných přípravků i se způsoby, jak obojí zkombinovat s cílem vytvořit dokonalý podklad pro Vaše líčení. Jste připraveny? Začněme s absolutními základy:

Proč potřebujeme podkladový make-up?

Opravdu je tak důležitý? Proč ho prostě nepřeskočíme a nesáhneme rovnou po očních stínech a růži? Dobrá otázka – existují oprávněné důvody, proč podklad nevynechávat:

 1. Okamžitý efekt – Tmavé kruhy, pleť posetá skvrnami, problematické zóny, jizvy a pigmentace jsou jen některými příklady, které můžeme vinit z toho, že naše pleť není zrovna ideální. Podkladový make-up a korektor je zakryjí a v mžiku vytvoří hladký, rovnoměrný podklad. Bez podkladového make-upu budou neustále působit rušivě a budou odvádět pozornost od Vašeho líčení.

 2. Déle a lépe – Podkladový make-up, s jehož pomocí na pleti vytvoříte rovnoměrný podklad, slouží také jako základ kvality a trvanlivosti líčení. Ať už použijete oční stíny, růž nebo rozjasňovač, všechny doplňky líčení se budou snáze nanášet a budou déle vypadat lépe, když je nanesete na správný podklad.

 3. Dokonalý tvar – Pomocí trochy konturování – zvýraznění a stínování – můžete dát vyniknout svým nejlepším rysům. A to nelze provést bez správné kombinace podkladového make-upu a korektoru.

 4. Ochrana před sluncem – Škodlivé UV záření je jednou z příčin, proč náš vzhled vykazuje známky stárnutí. Podkladové make-upy ARTISTRY obsahují ochranný faktor SPF, což znamená, že Vám nejen dodají mladistvý vzhled, ale zároveň ochrání Vaši pleť.

POMOC! Nevím, jak si mám vybrat správný podkladový make-up

Chápeme Vás – můžete se cítit zmatená. Tajemství úspěchu tkví naštěstí v odpovědi na tři jednoduché otázky:

1. Co je mým cílem?

To není chyták. Přestože primárním cílem podkladového make-upu je samozřejmě dodat Vaší pleti bezchybný vzhled, to, kde a jak ho budete nosit, má vliv na druh potřebného krytí:

 1. Lehké – průsvitný, takřka nepostřehnutelný podkladový make-up pro dosažení přirozeného vzhledu a zamaskování nedokonalostí pleti

 2. Střední – podkladový make-up, který zakrývá nerovnoměrný tón pleti a drobné nedostatky pro dosažení rovnoměrnosti

 3. Plné – krémové, snadno roztíratelné složení, které zakrývá akné, tmavé skvrny, zarudnutí a jizvy v jedné tenké vrstvě

© Getty Images

RYCHLÝ TIP: Požadovaného krytí dosahujte postupným nanášením, používejte štětec na podkladový make-up, kosmetickou houbičku nebo špičky prstů a podklad neustále roztírejte spíše, než abyste najednou nanesla silnou vrstvu líčidla!

2. Jaký je můj životní styl?

Omezit se na jeden druh podkladového make-upu je tak trochu jako omezit se na jeden pár bot. Stejně, jako byste si na pláž nevzala vysoké podpatky, tak byste tam stejně tak nešla s plně kryjícím podkladovým make-upem. Váš podkladový make-up musí odpovídat Vašim potřebám, náladě a životnímu stylu. Pro většinu žen to znamená, že jí jeden přípravek rozhodně stačit nebude. Potřebujete výběr. Některé aspekty, které je třeba zvážit:

 1. Úroveň krytí – rozpětí, na něž musíte být připravena, ať už Vás život zavede kamkoli – na pláž nebo na bál

 2. Roční období – přípravky, které nejen umožňují rozdíly v odstínu pleti podle ročního období, ale také naplňují sezónní potřeby pleti, jako je například potřeba zvýšené hydratace

 3. Podklad pro líčení – řada, která odpovídá Vaší náladě a ladí i s ostatními líčidly – například svěží podkladový make-up pro zářivou pleť nebo matný přípravek pro případ, kdy chcete místo toho dát vyniknout očním stínům

3. Jakou mám úroveň odstínu a podtón?

Jakmile stanovíte, co potřebujete, máte-li si vybrat ten správný podkladový make-up, musíte určit hloubku a podtón svého přirozeného tónu pleti. Abyste je určily co nejpřesněji, ARTISTRY rozdělila své podkladové make-upy do šesti úrovní:

Úroveň 1 (L1) – světlá
Úroveň 2 (L2) – světlá až střední
Úroveň 3 (L3) – střední
Úroveň 4 (L4) – střední až tmavá
Úroveň 5 (L5) – tmavá
Úroveň 6 (L6) – velmi tmavá

Dále jsme je rozdělili do tří skupin podtónů:

 1. Teplé – pro pleť se zlatavým nebo olivovým nádechem

 2. Neutrální – pro pleť, která má rovnoměrný tón a neutrální odstín, není ani růžová, ani zlatavá

 3. Studené – pro pleť s růžovým nebo narůžovělým nádechem

Pokud Vás zajímá, jak přesně určit svůj podtón, podívejte se na náš článek o tónech pleti.

Chcete se dozvědět další tipy a triky týkající se podkladového make-upu? Sledujte pozorně další části našeho seriálu ARTISTRY Podkladové make-upy 101!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím