Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Beauty Buzz: Opravdu potřebuji tonikum?

ARTISTRY

Naše odbornice na krásu a péči o pleť, Michelle D’Allaird, říká, že ano!

V oblasti péče o pleť působím již více než 20 let a víte, jak dlouho se mě lidé ptají, zda je nutné používat tonikum? Více než 20 let! A odpověď je ano, tonikum je velice důležité.

Význam tonika byl dlouhou dobu uváděn mylně, a mnoho lidí je proto považuje pouze za přípravek na „osvěžení“ pleti, který ji zvlhčí a hydratuje. Tato představa je ale pravdě velmi vzdálená. Tonika totiž představují poslední krok čištění pleti a zajišťují optimální vstřebávání ošetřujících a vyživujících výrobků, jako jsou séra a hydratační přípravky.

Ráda bych Vám nyní přiblížila vědu, která za těmito výrobky stojí. Přípravky na čištění pleti odstraňují nečistoty, mastnotu a prach a obsahují nezbytné čisticí složky, které pleť zbaví všeho, čemu je během dne vystavena. Hodnota pH složek proto musí být o něco vyšší než přirozené pH pleti. Hodnota pH představuje úroveň ochranné bariéry, která v pleti uzamyká důležité složky a chrání ji před působením externích vlivů. Jednoduše řečeno, pH chrání vnitřní vrstvy pleti před škodlivými vlivy z vnějšku. Výrobky, jejichž pH je mírně vyšší než přirozené pH pleti, slouží k tzv. „saponifikaci“. Toto podivné slovo znamená „rozpouštění mastnoty“. A jaká je úloha čisticího přípravku? Přesně tak: rozpouštět!

Zdůrazňuji ale, že pH pleti nechceme ani mírně zvýšit. V opačném případě totiž pleť může začít být podrážděná a mohlo by se na ní dokonce objevit akné. Jaké je tedy řešení? Tonikum!

Tonika působí společně s konkrétním čisticím přípravkem a jejich složky i pH završují proces čištění a obnovují rovnováhu pH pleti. Správná úroveň pH je navíc velice důležitá pro optimální působení výrobků aplikovaných po vyčištění a tonizaci.

Když se potýkám s dotazy zákazníků ohledně tonika, zadám jim stejný test, jako nyní Vám. Chci, abyste týden používali tonikum, a to dvakrát denně po vyčištění pleti. A po tomto týdnu mi řekněte, že NEVIDÍTE ve své pleti rozdíl. Zaručuji Vám, že na tonikum už nedáte dopustit.

Související obsah

Beauty Buzz: Každý potřebuje svou hvězdu

ARTISTRY

více

Beauty Buzz: procitnutí pro Vaši pleť

ARTISTRY

více

Beauty Buzz: hydratací ke zdravé pleti

ARTISTRY

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím