Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY

Dehydrovaná vs. suchá pleť

ARTISTRY

Dokonce i mastná pleť potřebuje hydrataci. Zjistěte, jaký je mezi těmito potížemi rozdíl, a dodejte své pleti vlhkost.

Znáte rozdíl mezi dehydrovanou a suchou pletí?

K dehydrataci pleti přispívají všechny faktory, které z ní odstraňují vodu, a to bez ohledu na její typ. V létě jsou nejčastějšími viníky dehydratace slunce, nedostatečné doplňování vody během venkovních aktivit a dlouhé hodiny strávené v klimatizovaných místnostech.

Michelle D’Allaird, odbornice na péči o pleť ARTISTRY™, vysvětluje, že vzhledem k tomu, že pleť je Vaší primární obranou před škodlivými vlivy prostředí, jako je slunce, vítr, teplo, vlhkost nebo chlad, nechrání jen sebe samu, ale i zbytek těla.

Abychom se dozvěděli více, položili jsme Michelle další otázky:

Jaký je rozdíl mezi dehydrovanou a suchou pletí?
Dehydratace je „stav“ pleti způsobený vnějšími vlivy, jako je prostředí, léky a stres. Jedná se o nedostatek vody v pleti, nikoli o nedostatek olejů, a hrozí jakémukoli typu pleti.

Suchá pleť je „typ“ pleti, které chybí přirozené lipidy nebo oleje. Je ovlivněna geneticky a její stav lze zlepšit, ale nikoli změnit.

Mohu mít mastnou či smíšenou pleť, která je rovněž dehydrovaná?
Rozhodně ano. I smíšenou pleť ovlivňují vnější faktory způsobující dehydrataci.

Jak zjistím, zda je má pleť dehydrovaná nebo suchá?
Jemně na pleť zatlačte a pohybujte se po jejím povrchu od čelisti směrem vzhůru. Je-li pleť na dotek „jako z papíru“, je dehydrovaná.

Jak pečovat o pleť s různými potížemi

Suchá pleť
Používejte výrobky s hydratačními složkami, např. se zvlhčovadly, přírodními oleji, omega mastnými kyselinami a ceramidy. Tyto složky se nachází ve většině hydratačních výrobků ARTISTRY.

Dehydrovaná (i mastná) pleť
Všichni, kdo trpí mastnou pletí, se často snaží mastnoty zbavit příliš intenzivním čištěním a exfoliací. Agresivní čištění ale může dehydrataci pleti ještě zhoršit a zapříčinit, že se začne mastit ještě více. Používejte hydratační přípravek určený pro Váš typ pleti (suchá, smíšená nebo mastná) a pijte dostatečné množství vody. Již nyní se můžete začít těšit na nové výrobky, které Vám pomohou pečovat o dehydrovanou pleť!

Pleť spálená sluncem
Michelle vysvětluje, že slunce může poškodit horní vrstvy pleti podobným způsobem, jako když vaříte kousek kuřete i s kůžičkou. Spálená pleť vyžaduje maximální a dlouhodobou hydrataci. Přes den několikrát naneste hydratační sérum a k nočnímu krému přidejte pár kapek ARTISTRY essentials Hydratačního přípravku Plus. A až budete příště zase na sluníčku, nezapomeňte často a důkladně nanášet krém s ochranným faktorem SPF!

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím