Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Jak si doma stříhat vlasy

Krása

Spousta z nás bere poslední dobou nůžky do ruky a přebírá kontrolu nad vlastním účesem. Zde najdete vše, co potřebujete vědět, aby se Vám to podařilo.

Nyní musíme být praktičtější než kdykoli předtím. Pečeme si vlastní chléb, učíme se hrát na hudební nástroje, sázíme pokojové rostliny, malujeme si doma stěny a samozřejmě si také stříháme vlasy.

Stříhání vlastních nebo cizích vlasů může být nelehký úkol, ale to by Vás nemělo odradit. Podle vyhledávače Google počet online vyhledávání návodu jak si doma stříhat vlasy vzrostl o 1 379 %, z čehož lze usoudit, že mnoho z nás se nebojí vzít věci do vlastních rukou.

Pokud už si tedy sami stříháte vlasy, nebo Vám je doma stříhá někdo jiný, pak byste měli vědět následující.

Používejte správné nástroje

I když jsou po ruce, Vaše kuchyňské nůžky nebo nůžky na nehty nejsou pro stříhání vlasů vhodné. Nejsou dostatečně ostré a nedosáhnete s nimi přesného střihu. Objednejte si kadeřnické nůžky, abyste si vlasy ostříhali pořádně. Dalšími pomůckami, které budete potřebovat, jsou sponky do vlasů na oddělení jednotlivých pramenů a hustý hřeben na jejich učesání do jednotného tvaru, než na ně vezmete nůžky.

© iStockphoto

Vždy stříhejte suché vlasy

Stříhat mokré vlasy rozhodně vypadá mnohem snazší, ale daleko lepšího výsledku docílíte, když je budete stříhat suché. Platí to zejména, pokud máte vlasy kudrnaté nebo stočené do prstýnků. Nejenže mokré vlasy vypadají úplně jinak, ale mají i jinou strukturu. Tvar kudrn bude nepravidelný a mokré vlasy budou také trochu delší, což ve Vás vyvolá falešnou představu o jejich délce. Vždy si stříhejte vlasy, když jsou suché, abyste mohli průběžně lépe posuzovat výsledek.

Zvládněte techniku stříhání

Kadeřníci trénují celé roky, aby se v této dovednosti zdokonalili, takže mějte realistická očekávání. Rozdělte si vlasy do jednotlivých pramínků pomocí sponek, díky nimž vše zůstane na svém místě, takže budete vždy pracovat jen na malé části. Stříhejte po malých částech, abyste si všimli chyb a mohli je rychle napravit. Dejte si zrcadlo před sebe i za sebe, abyste mohli kontrolovat také vlasy vzadu na hlavě. Pokud s někým bydlíte, občas ho zavolejte, aby Vám zkontroloval také vlasy vzadu.

Husté, rovné konečky mohou Vašim vlasům dodat neforemný vzhled. Nejjednodušším způsobem, jak zjemnit konečky a vytvořit určitý pocit pohybu, je otočit nůžky svisle a jemně konečky prostříhat šikmo směrem nahoru. Nejděte do extrému, pár střihy tu a tam dosáhnete upravených, zdravě vypadajících konečků.

Pokud máte dlouhé vlasy a chcete zvýraznit jednotlivé vrstvy, shrňte si vlasy dopředu přes čelo a udělejte z nich culík na vrcholu hlavy. Ostříhejte pouze úplné konečky vlasů a pak culík rozpusťte. Tím dosáhnete velmi jemného efektu vrstvení.

Udržte si barvu

Kupovaná barva a melíry už vypadají trochu vyšisovaně, protože působením času, UV záření, a dokonce mytí vlasů se může barva vlasů narušit a nepříjemně změnit odstín. Jednou týdně použijte na umyté vlasy k obnovení svěžího vzhledu domácí masku na vlasy, například Satinique Revitalizační masku . Tato hloubkově vyživující a ošetřující maska s obsahem komplexu ENERJUVE, výtažku z jadérek vinných hroznů a oleje z ořechů kukui Vám pomůže obnovit lesk a intenzitu blednoucí barvy.

© iStockphoto

Nezapomeňte na úpravu

Pozapomenout na konečnou úpravu je snadné, když nechodíte mezi lidi tak často, jako jste byli zvyklí, ale lepší úprava vlasů a používání těch správných výrobků, díky nimž budou Vaše vlasy na pohled i na dotek zdravé a zářivé, Vám pomůže cítit se co nejlépe. Trocha Satinique Spreje pro konečnou úpravu účesu zabrání poletování vlasů a zmírní krepatění a kapka nebo dvě Satinique Olejového séra na vlasy zapracovaného do délek a konečků vlasů učiní vlasy poddajnějšími.

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím