Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© iStockphoto

Péče o ruce v době jejich neustálého mytí

Krása

Zde najdete vše, co potřebujete vědět, aby Vaše přepracované ruce byly spokojené a zdravé – od používání správného mýdla až po péči o ruce před spaním.

Události posledních několika týdnů převrátily náš život naruby a zdánlivě přes noc změnily naše hygienické návyky. Odborníci se shodují na tom, že časté mytí rukou (minimálně po dobu 20 sekund, nebo než dvakrát přezpíváte "Hodně štěstí, zdraví") je naprosto nezbytné pro udržení bezpečnosti a zdraví. Přestože je časté umývání rukou nutné, není překvapením, že si na našich rukou vybírá svou daň. Následující rady Vám pomohou jim prokázat trochu té láskyplné péče.

Zklidnění

Umývání rukou mnohokrát denně a k tomu aplikace dezinfekce na ruce se sice stává naším novým standardem, přesto však můžeme přijmout určitá opatření, aby byl tento proces co nejšetrnější a zároveň zůstal účinný. V první řadě si dávejte pozor na teplotu vody. Světová zdravotnická organizace (WHO) nezmiňuje, že voda na ruce musí být horká, proto pokud si pokaždé téměř opaříte ruce, děláte to zbytečně. Vařící voda totiž naopak zvyšuje míru ztráty vody z Vaší lipidové vrstvy, což má za následek citlivou, napjatou, svědící, popraskanou a podrážděnou pokožku. Snižte teplotu na příjemnější úroveň a Vaše ruce Vám poděkují.

Buďte šetrní

K řádné očistě pokožky a účinnému odstranění nečistot a bakterií je mýdlo nezbytné, ale měli byste si najít takové výrobky, které jsou šetrné k pokožce, zejména pokud už máte určité kožní potíže, jako je ekzém nebo lupénka, kdy snadno dochází k zánětu. Používejte neparfemovaná mýdla na ruce, která moc nepění a ideálně obsahují výživné, hydratační a zklidňující složky, jako je aloe vera.

Přidejte více hydratace

Stinnou stránkou častého mytí rukou je náhlý a vážný nedostatek vlhkosti. Horká voda, mýdlo a neustálé vysoušení mohou poškodit ochrannou vrstvu pokožky, způsobit podráždění a extrémně zkomplikovat udržení cenné hydratace. Ruce po umytí jemně osušte (netřete) jednorázovým ručníkem, dokud nebudou úplně suché. Pak naneste bohatou vrstvu hydratačního přípravku. Podívejte se po složkách, které jsou známé tím, že v pokožce uzamykají hydrataci, jako je bambucké máslo a kyselina hyaluronová, známá svou schopností pojmout vodu o tisícinásobku své hmotnosti – pravý balzám pro vyschlou pokožku. Nezapomínejte na partie mezi prsty, kde často dochází k podráždění a praskání. Také bychom vedle dezinfekce sebou měli nosit krém na ruce cestovní velikosti, abychom si zautomatizovali, že ihned po dezinfekci následuje hydratace.

Vytvořte si rituály před spaním

Když si zvykáme trávit doma velké množství času, zklidňující večerní rituály jsou nyní důležitější než kdy předtím. Rituály do našeho života vnášejí pocit řádu, což je něco, co právě teď zoufale potřebujeme. Když na chvíli odpočíváte v koupeli, nebo provádíte pravidelnou večerní péči o pleť, jistě je namístě věnovat trochu pozornosti i rukám. Vmasírujte do pokožky masku na ruce, nebo pokud žádnou nemáte, použijte k dosažení obdobného efektu hydratační nebo zklidňující obličejovou masku. Po odstranění masky z rukou vetřete olejíček do kůžičky kolem nehtů, abyste ji změkčili, a ošetřete všechny záděry. Poté naneste poslední vrstvu hustého hydratačního přípravku a navlečte si na noc bavlněné rukavice. Vaše pokožka bude ráno zklidněná, hebká a zregenerovaná.

Související obsah

Den s vlastní lázeňskou péčí

ARTISTRY

více

Nepotřebujete být dobrým zahradníkem!

Vitaminy a doplňky stravy

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím