Oblíbené (0) 0 Oblíbené

Váš seznam oblíbených položek je prázdný!

Děkujeme vám! Vaše nákupní seznam položky byly přesměrovány do obchodu online.

ZAMĚŘENO NA VAŠE ÚSPĚCHY
© Shutterstock

Zajištění rovnováhy mezi pracovním a osobním životem

Novinky v podnikání

Víme, že zůstat doma může být náročné. Zde je pět tipů, které Vám to usnadní.

Naše domovy, stejně jako všechny ostatní aspekty našeho života, se musejí přizpůsobit nové realitě. Náš domov byl kdysi místem oddychu, na které jsme se vraceli po náročném dni, abychom se opět sešli se svými nejbližšími. Teď se z něj však stala vzdálená kancelář, škola, posilovna i místo pro kulturní zážitky a zábavu. Jen stěží můžeme očekávat, že bude domov sloužit souběžně ke všem těmto účelům, a je obzvlášť obtížné rozlišit, kdy končí pracovní den a kdy nastává čas věnovat se rodině. Zde je návod na to, jak zajistit, aby Váš profesní i osobní život plynul doma bez zádrhelů.

1. Dodržujte ranní rituál…

Základem úspěchu je pravidelnost, takže i když máte velmi silné nutkání zamáčknout budík a přestože nemusíte ráno nikam dojíždět, měli byste se probouzet v pravidelný čas. Vykonejte své obvyklé ranní činnosti a čas, který byste normálně strávili dojížděním, využijte třeba na něco, co Vás baví. Čtěte si, poslechněte si podcast, sledujte zprávy nebo si užijte chvilku klidu, zatímco si budete zapisovat, co byste chtěli přes den zvládnout.

2. Vyhraďte si prostor na práci…

© Shutterstock

Pro mnohé z nás se práce na dálku stává novým standardem. Osobní setkání byla nahrazena videohovory a letmé konverzace s kolegy nyní probíhají po telefonu. Abychom si navzdory prostředí udrželi produktivitu, je důležité vytvořit si prostor na práci. Mnoho studií ukazuje, že pouhý pohled do přírody může zlepšit naši celkovou pohodu, takže pokud máte tu možnost, postavte si stůl k oknu. Nemáte v pokoji žádné okno? Nevadí. Obklopte se pokojovými rostlinami, např. potosem či aloe vera, které pomáhají čistit vzduch a nabízejí zeleň. Používejte židli s oporou zad – budete na ní koneckonců trávit spoustu času – a dejte svým nejbližším jasně na vědomí, že tento prostor je určen výhradně pro Vaši práci.

3. Vytvořte si rozvrh a držte se ho…

Jsme stvoření navyklá určitému řádu, a nedávné změny naší každodenní rutiny nás tak mohou přinejmenším vyvádět z míry. Přechod na práci z domova si usnadníte tím, že si striktně stanovíte pracovní dobu. Víme, že se až příliš snadno stává, že začnete pracovat brzy a skončíte pozdě, ale ve svém vlastním zájmu a v zájmu Vaší rodiny nesmíte připustit, aby Vám práce narušovala rodinný život. To neznamená, že musíte být celé hodiny připoutáni k pracovnímu stolu. Namísto toho si práci naplánujte na dobu, kdy jste nejproduktivnější, a rozhodně si dělejte pravidelné přestávky a pokud máte možnost, choďte na čerstvý vzduch.

4. Dodržujte polední pauzu…

Nebuďte v pokušení pracovat přes oběd, máte nárok na pořádnou přestávku, i když musíte zůstat doma. Vychutnejte si svou pauzu na oběd a dejte si chutný a zdravý pokrm a pak zkuste dělat něco, při čem si psychicky odpočinete. Muzea a divadla na celém světě sdílejí na sociálních sítích exkluzivní prohlídky a představení, zatímco jiní sdílejí informace o činnostech, které Vám mohou být neznámé, jako jsou relaxační zvukové koupele, meditace, masáže obličeje nebo dokonce společné vaření. Fantazii se meze nekladou.

5. I přesto můžete žít společenským životem…

© Shutterstock

Omezení společenského kontaktu neznamená, že nemůžete žít společenským životem. Zapomeňte na chvíli na práci, připravte si společnou večeři v rodinném kruhu a maximálně si ji užijte. Stále více se snažíme, aby každé jídlo bylo něčím zvláštní, a tak si to nejlepší nádobí nebo sklenky neschovávejte na nějakou vzdálenou příležitost a použijte je právě teď. Važte si každé chvíle, kterou trávíte se svou rodinou při společném stolování, protože tento další čas, kdy si se svými blízkými můžete popovídat a upevňovat vzájemná pouta, je vlastně dar. Pokud jste v úplné izolaci, spojte se s přáteli prostřednictvím videohovoru, pochutnejte si na jídle a povídejte si nebo společně sledujte seriál, ale každý u sebe doma. Jsme v tom spolu.

Další nápady a tipy najdete zde v našem obsahovém rozcestníku nazvaném #togetherathome .

Související obsah

Sedm způsobů, jak dodržovat cvičební plán

Aktivní životní styl

více

Den s vlastní lázeňskou péčí

ARTISTRY

více

Abychom Vám mohli na našich internetových stránkách nabídnout co nejlepší uživatelský zážitek, používáme soubory cookies. Tyto soubory se ukládají do Vašeho prohlížeče a většina internetových stránek je používá k tomu, aby Vám uživatelský zážitek přizpůsobila na míru.

Budete-li naše internetové stránky i nadále používat, aniž byste změnili nastavení, souhlasíte s využíváním souborů cookies.

Rozumím